Pyhtään Yritys ry
Kuntosali
Ryhmäliikuntatunnit
Kuntonyrkkeily
Salibandy
Yleisurheilukoulu
Lasten liikuntakerhot
Baletti
MiniTriathlon
Seuran vuokrattavat välineet
Toimintakäsikirja
SAUL SM maantiejuoksu 14.8.2021
Tuloksia
Arkisto
Yhteystiedot
11.8.2013 Mini Triathlon Huutjärvi
1.9.2012 Reiskan maraton, puolikas ja kymppi
12.8.2012 Mini Triathlon Huutjärvi
03.02.2007 Kymenlaakson avoimet hallimestaruuskilpailut, Kotkan urheiluhalli
03.02.2007 Kymenlaakson avoimet hallimestaruuskilpailut, Kotkan urheiluhalli
M 60 m

1. Niko Viiala KarhU 7,30
2. Juha-Pekka Palasmaa ViipU 7,40
3. Ville Liljeqvist KarhU 7,84

M 60 m

1. Niko Viiala KarhU 7,29q
2. Juha-Pekka Palasmaa ViipU 7,44q
3. Ville Liljeqvist KarhU 7,88q
- Jarkko Mäkinen KouvU DNS

M 800 m

1. Tero Junkkari AnjLi 2.07,85
2. Tuomo Junkkari AnjLi 2.11,97

M Kuula

1. Kimmo Lahti MiehVi 15,95
- - 15,48 15,95 - -

M17 60 m

1. Joonas Koskela KarhKa 7,67
2. Antti Raskinen AnjLi 7,69
3. Mikko Karppanen KarhU 8,63

M17 800 m

1. Eetu Lindfors KarhKa 2.10,12

M17 60 m aj

1. Antti Ruonala KarhKa 8,75

M17 Korkeus

1. Antti Ruonala KarhKa 180
2. Mikko Sainio HelsKT 175
3. Joona Auervuolle KarhU 110

M17 Pituus

1. Joonas Koskela KarhKa 6,03
5,85 5,79 5,87 5,51 - 6,03
2. Simon Wackström BorgåA 5,40
4,89 5,40 - - - -
3. Antti Raskinen AnjLi 5,21
4,93 5,21 5,14 - - 5,10
4. Elmo Lakka KouvU 4,83
4,83 4,78 - - - -
- Mikko Karppanen KarhU DNS

M17 Kolmiloikka

1. Joonas Koskela KarhKa 12,29
12,19 12,29 12,21 - - -
2. Mikko Sainio HelsKT 12,19

12,19 - - - - -
3. Joona Auervuolle KarhU 9,41
9,05 8,59 9,41 9,33 9,33 -

M17 Kuula

1. Mikko Karppanen KarhU 12,47
11,87 12,24 - 12,03 12,47 12,07
2. Jere Luhio AnjLi 11,40
10,71 - 11,07 11,40 - -
3. Jukka-Pekka Jokiranta AnjLi 9,82
9,82 - - - - -

M19 60 m

1. Jere Vento LappUM 7,70
2. Miikka Nummenpää ValkKa 8,06

M19 800 m

1. Ilari Piipponen KarhKa 2.07,30
2. Samu Vilkki KarhKa 2.08,51

M19 Pituus

1. Lauri Antila TuusU 6,35
- - - 6,14 6,35 -
2. Jere Vento LappUM 5,95
- 5,92 5,95 - 5,93 -

M19 Kolmiloikka

1. Juho-Viljami Kosunen HelsKT 13,80
13,11 - - 13,40 13,59 13,80
2. Toni Pohjatalo PyhtKi 11,79
10,24 11,79 11,55 - - 11,68

M19 Kuula

1. Niko Hauhia KarhU 17,83
17,83 - - - - -

N 800 m

1. Johanna Mertanen KarhU 2.30,12
2. Anne-Marika Partanen KuopSV 2.33,77

N 60 m aj

1. Sanna Saarman LeppSi 9,02

N Pituus

1. Sanna Saarman LeppSi 5,87
- - - 5,85 - 5,87
2. Sohvi Seppälä KarhU 5,85
- 5,64 5,65 5,77 5,85 -

N Kuula

1. Sanna Saarman LeppSi 12,50
11,61 12,08 12,50 12,11 - -
2. Minna Paavola KarhKa 11,27
10,19 11,27 10,65 10,77 - -
3. Minna Mänttäri InkTe 10,66
10,55 10,44 10,28 10,66

N17 60 m Loppukilpailu

1. Nora Liljestrand LiljIK 7,91
2. Annina Julin KarhU 8,15
3. Hanna-Elina Kaila LappUM 8,32
4. Senja Greijus AnjLi 8,54

N17 60 m Alkuerät

1. Nora Liljestrand LiljIK 8,11q
2. Annina Julin KarhU 8,23q
3. Hanna-Elina Kaila LappUM 8,36q
4. Senja Greijus AnjLi 8,42q
5. Anni Kauppinen KarhU 8,52
6. Eini Koskinen RuotKi 8,58
7. Jatta-Juulia Hanski KarhU 8,61
8. Kaisa Myllylä KarhU 8,86
9. Roosa Mäkelä KarhU 9,14
- Senni Ronkainen KarhU DNS
- Oona Björklund RuotKi DNS

Erä 1

1. Annina Julin KarhU 8,23q
2. Senja Greijus AnjLi 8,42q
3. Anni Kauppinen KarhU 8,52
- Oona Björklund RuotKi DNS

Erä 2

1. Hanna-Elina Kaila LappUM 8,36q
2. Jatta-Juulia Hanski KarhU 8,61
3. Roosa Mäkelä KarhU 9,14
- Senni Ronkainen KarhU DNS

Erä 3

1. Nora Liljestrand LiljIK 8,11q
2. Eini Koskinen RuotKi 8,58
3. Kaisa Myllylä KarhU 8,86

N17 800 m

1. Sonja Salo KarhKa 2.38,99

N17 60 m aj

1. Iida-Lotta Ilvonen LappUM 9,14

N17 Korkeus

1. Reetta Kiiski AnjLi 155
2. Marika Eerola KarhU 140

N17 Pituus

1. Iida-Lotta Ilvonen LappUM 5,33
5,22 - - - 5,30 5,33
2. Senja Greijus AnjLi 5,12
4,99 - 5,12 4,75 - -
3. Reetta Kiiski AnjLi 4,92
- 4,74 4,68 4,67 4,92 4,53
4. Hanna-Elina Kaila LappUM 4,72
4,68 - - 4,71 4,72 -
5. Sara Henriksson BorgåA 4,72
4,72 4,69 4,67 4,33 4,47 -
6. Vanessa Johansson BorgåA 4,46
4,45 4,38 4,46 4,43 - -
7. Roosa Mäkelä KarhU 4,42
4,42 4,24 4,22 4,00 4,41 4,25
8. Netta Snellman KarhU 4,36
4,36 4,02 3,97 4,12 - -
9. Anni Kauppinen KarhU 4,36
- - 4,36
10. Jenna Wackström BorgåA 4,30
- - 4,30
11. Kaisa Myllylä KarhU 4,26
- 4,20 4,26
12. Mari Söderman KarhU 3,84
3,76 - 3,84
- Marika Eerola KarhU DNS
- Senni Ronkainen KarhU DNS

N17 Kolmiloikka

1. Marika Eerola KarhU 10,25
10,25 10,11 10,09 - 10,00 9,77
2. Eini Koskinen RuotKi 10,16
9,73 9,75 9,81 10,15 10,16 10,13
3. Mari Söderman KarhU 8,49
7,96 8,11 8,49 7,39 - -
- Krista Yrjölä KarhU DNS

N17 Kuula

1. Anna Karppanen KarhU 11,46
11,03 11,46 11,25 11,02 11,23 10,98
2. Vanessa Johansson BorgåA 9,45
9,33 9,28 9,37 9,29 8,68 9,45
- Krista Yrjölä KarhU DNS

N19 60 m

1. Päivi Asikainen KuusKi 8,58
2. Satu Asikainen KuusKi 8,82

N19 60 m aj

1. Päivi Asikainen KuusKi 10,02
2. Satu Asikainen KuusKi 10,11

N19 Pituus

1. Nora Auervuolle KarhU 5,10
5,04 4,75 5,07 4,86 5,02 5,10
2. Päivi Asikainen KuusKi 4,93
4,93 4,90 4,83 4,84 4,81 -
3. Satu Asikainen KuusKi 4,88
4,75 4,81 4,76 4,76 4,88 4,83

N19 Kuula

1. Nora Auervuolle KarhU 10,27
- 9,53 9,66 9,43 10,27 9,28