Pyhtään Yritys ry
Kuntosali
Ryhmäliikuntatunnit
Kuntonyrkkeily
Salibandy
Yleisurheilukoulu
Lasten liikuntakerhot
Baletti
MiniTriathlon
Seuran vuokrattavat välineet
Toimintakäsikirja
SAUL SM maantiejuoksu 14.8.2021
Tuloksia
Arkisto
Yhteystiedot
11.8.2013 Mini Triathlon Huutjärvi
1.9.2012 Reiskan maraton, puolikas ja kymppi
12.8.2012 Mini Triathlon Huutjärvi
7.3.2010 pm hallikisat T/P 11/13/15
7.3.2010 pm hallikisat T/P 11/13/15
Avoimet Kymenlaakson pm-juniorikilpailut
 
 
Ruonalan halli, Kotka
7.3.2010
 
TULOKSET
 
 
P11 1000 m
 
 
 1. Aleksi Kylmälä                    PyhtYr            3.43,14
 2. Miika Järvenkylä                     KuusKi            3.45,87
 3. Julius Sorsa                            KarhKa            3.53,21
 4. Tuomas Outinen                     KarhKa           4.10,31
 5. Aku Repo                                VehVei           4.29,09
 6. Jere Ahola                           PyhtYr            4.46,48
   
 
P11 Korkeus
 
 1. Lauri Kiuru                             PyhtKi                105
         080 085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXO XXX
 2. Eemil Jaarinen                         VehVei                100
         090 095 100 105
           O XO XO XXX
 3. Jere Ahola                           PyhtYr                075
         070 075 080
           O   O XXX
 
P11 Pituus
 
 1. Jaakko Salopelto                    KarhKa               3,91                   
 2. Julius Sorsa                            KarhKa               3,70            
 
 3. Joonatan Lassila                      KarhU                3,66                
 4. Pietari Soininen                   PyhtYr               3,45                
 5. Tino Mäkelä                             PyhäsU               3,43              
 6. Aleksi Kylmälä                   PyhtYr              3,42                                                
 7. Jimi Lassila                            KarhU                3,28              
 8. Jere Ahola                              PyhtYr               3,15               
 
 9. Tuomas Outinen                          KarhKa               2,80               
             
 
P11 Kuula
 
 1. Tino Mäkelä                           PyhäsU               7,67
 2. Jimi Lassila                            KarhU                7,25
 3. Jaakko Salopelto                  KarhKa               7,00 
 4. Lauri Kiuru                             PyhtKi               6,57 
 5. Pietari Soininen                PyhtYr               6,54          
 6. Joonatan Lassila                    KarhU                6,53  
 7. Miika Järvenkylä                    KuusKi               6,52 
 8. Jere Ahola                          PyhtYr               4,44
 
 
P13 1000 m
 
 1. Aatu Mäkelä                            PyhäsU            3.27,64
 2. Rasmus Hyytiäinen                 KarhKa            3.29,16
 3. Valtteri Heikkinen                    VehVei            3.41,61
 4. Antti Kosli                               HaminP            3.43,87
 5. Elias Huomo                             KymKP             3.44,41
 6. Artturi Lindström                      KymKP             3.44,82
 7. Samu Heikkonen                       LappUM            3.50,28
 8. Pasi Liikka                                 KuusKi            3.52,49
 9. Konsta Saksola                         HaminP            3.52,95
 10. Jere Jääskeläinen                   PyhtKi            3.59,24
 11. Onni Heijari                            KymKP             4.04,27
 12. Valtteri Pynnönen                   PyhtKi            4.12,29
     Viktor Kantele                          RuotKi                DNF
 
 
 
P13 Korkeus
 
 1. Pasi Liikka                             KuusKi                140
         120 125 130 135 140 150
           O   -   O   O XO XXX
 2. Viktor Kantele                          RuotKi                135
         120 125 130 135 140
           O   O   O XO XXX
 3. Jerek Soovik                            HaminP                125
         100 105 110 115 125 130
           O   O   O   O   O XXX
 4. Mårten Palmer                           PyhtKi                120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
 5. Valtteri Pynnönen                       PyhtKi                115
         090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O XXX
 
P13 Pituus
 
 1. Olavi Orimus                            KarhU                4,57               
 
 2. Viktor Kantele                          RuotKi               4,51               
 
 3. Pasi Liikka                             KuusKi               4,40               
 
 4. Jussi Vihtonen                          KarhU                4,37                
 
 5. Aatu Mäkelä                             PyhäsU               4,30               
 
 6. Samu Heikkonen                          LappUM               3,90               
 
 7. Jere Jääskeläinen                       PyhtKi               3,73               
 
 8. Rasmus Hyytiäinen                       KarhKa               3,53               
 
 9. Lucas Sipari                            HaminP               3,45               
 
 10. Jere Hinkkanen                          KarhU                3,26               
 
 11. Kevin Koho                              HaminP               3,11               
                
 
P13 Kuula
 
 1. Jussi Vihtonen                          KarhU                9,60
  
 2. Pasi Liikka                             KuusKi               9,31
 
 3. Viktor Kantele                          RuotKi               8,60
   
 4. Mårten Palmer                           PyhtKi               8,23
 
 5. Patrik Långvik                          PyhtKi               7,56
 
 6. Antti Kosli                             HaminP               7,10
 
 7. Miki Helynen                       PyhtYr               6,75
 
 8. Lucas Sipari                            HaminP               6,59
 
 
P15 800 m
 
  1. Juuso Jeskanen                          KarhKa            2.37,66
 
P15 Korkeus
 
 1. Janne Hanski                            KarhU                 170
         145 150 155 160 165 170 173
           O   O   O   O   O   O XXX
 2. Niklas Hostikka                         MiehVi                145
         125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O   O XXX
 3. Atte Kurko                              MiehVi               130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
 
P15 Pituus
 
 1. Janne Hanski                         KarhU                4,77               
 2. Esa Pylkkänen                       KarhKa               4,75  
 3. Jesse Heiliö                            KarhU                4,72  
 4. Niklas Hostikka                       MiehVi               4,30 
     Konsta Syrjänen                     KuusKi                DNS               
       
       
 
P15 Kuula
 
 1. Mikael Långvik                          PyhtKi              12,22
 
 2. Matias Uutela                           MiehVi               9,71
 
 3. Janne Hanski                            KarhU                9,38
 
   
       
 
T11 1000 m
 
 
 1. Tuuli Outinen                           KarhKa            3.47,45
 2. Janette Hanski                          KarhU             3.48,21
 3. Alisa Hyytiäinen                        KarhKa            3.50,78
 4. Janna Koskela                           KarhKa            4.32,97
 5. Eleonoora Olkkonen                      AnjLi             4.33,43
 6. Riina Heikkonen                         LappUM            4.46,34
    
 
T11 Korkeus
 
 1. Gia Reinholm                            KarhKa                120
         100 105 110 115 120 125
           O   O   O   O   O XXX
 2. Viivi Virolainen                        PyhtYr                115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O   O   O XXX
 3. Tara Kaipainen                       PyhtYr                115
         085 090 095 100 105 110 115 120
           O   O   O   O   O XO XXO XXX
 4. Noora Hautamäki                         PyhtYr                105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
 4. Inka Pasi                               ValkKa                105
         085 090 095 100 105 110
           O   O   O   O   O XXX
 6. Janna Koskela                           KarhKa                100
         090 095 100 105
           O   O XXO XXX
 
T11 Pituus
 
 1. Gia Reinholm                            KarhKa               4,01               
 
 2. Viivi Virolainen                        PyhtYr               3,90
 3. Elsa Marjamäki                          VehVei               3,73                
 
 4. Janette Hanski                          KarhU                3,67               
 
 4. Tara Kaipainen                      PyhtYr               3,67               
 
 6. Noora Hautamäki                 PyhtYr               3,54
 7. Inka Pasi                               ValkKa               3,50  
  8. Janna Koskela                           KarhKa               3,47  
 9. Petra Mannonen                          KarhU                3,32 
 10. Noora Heikkonen                         LappUM               3,28
 10. Mikaela Hänninen                        PyhtKi               3,28
 12. Venla Kaarlela                          KarhU                3,17
 13. Riina Hytti                             PyhtYr               3,10  
 13. Alisa Hyytiäinen                        KarhKa               3,10
 15. Riina Heikkonen                         LappUM               3,02 
 16. Eleonoora Olkkonen                      AnjLi                2,90              
 17. Pinja Lukkari                           AnjLi                2,73 
 18. Veronika Perevoznyuk                   PyhtKi               2,65
 19. Oona-Elena Hostikka                     MiehVi               2,46               
          
 
T11 Kuula
 
 1. Viivi Virolainen                    PyhtYr               8,80
 2. Ella Kupiainen                          KarhU                7,70
 3. Ida Saalasti                          PyhtYr               6,92
 4. Elsa Marjamäki                          VehVei               6,78 
 5. Gia Reinholm                            KarhKa               6,66
 5. Janette Hanski                          KarhU                6,66
 7. Mikaela Hänninen                        PyhtKi               5,98 
 8. Tara Kaipainen                      PyhtYr               5,74 
 9. Petra Mannonen                          KarhU                5,61 
 10. Heidi Liikka                                 KuusKi               5,39 
 11. Veronika Perevoznyuk               PyhtKi               5,12
 12. Noora Hautamäki                  PyhtYr               4,92 
 13. Riina Hytti                             PyhtYr               4,68  
 14. Oona-Elena Hostikka                     MiehVi               4,20
 
 
T13 1000 m
 
 
 1. Janette Niemi                           HaminP            3.34,24
 2. Krista Tervo                            KarhU             3.44,10
 3. Melissa Sutela                          KarhU             4.45,07
   
 
T13 Korkeus
 
 1. Iina Lehtimäki                          KuusKi                135
         120 125 130 135 140
           O   O   O   O XXX
 2. Ilona Äyräväinen                        KarhKa                135
         125 130 135 140
          XO   O   O XXX
 3. Saila Tallinen                          KarhKa                135
         120 125 130 135 140
           O   O   O XO XXX
 4. Salla Kuva                              KorPo                 120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
 4. Jenni Orre                              KarhU                 120
         110 115 120 125
           O   O   O XXX
 6. Kiia Hostikka                           MiehVi                120
         095 100 105 110 115 120 125
           O   O   0   O   O XO XXX
 
 
T13 Pituus
 
 1. Tuuli-Maria Rönkä                       KuusKi               4,61               
                  
 2. Ilona Äyräväinen                        KarhKa               4,56               
                                   
 3. Iina Lehtimäki                          KuusKi               4,46               
                                   
 4. Salla Kuva                              KorPo                4,17               
                                   
 5. Janette Niemi                           HaminP               3,88               
                                  
 6. Julia Priha                             KorPo                3,85               
                                    
 7. Jenni Orre                              KarhU                3,67               
                                   
 8. Iina Lukkari                            AnjLi                3,66               
                                    
 9. Mari Muona                              HaminP               3,63               
                                       
 10. Anne-Mari Vakkari                       AnjLi                3,10               
                                       
   
T13 Kuula
 
 1. Julia Priha                             KorPo               10,19
 2. Kiia Hostikka                           MiehVi               9,99
 3. Anni Vihtonen                           KarhU                7,89
 4. Saila Tallinen                          KarhKa               7,38
 5. Pinja Tuomala                       PyhtYr               6,95
 6. Anne-Mari Vakkari                       AnjLi                6,28
 7. Emma Kaurio                             PyhtKi               5,82
    
T15 800 m
 
 
 1. Nelli Rantanen                          KarhKa            2.36,31
 2. Minttu Hukka                            KarhKa            2.37,48
 3. Jemina Turkia                           KarhKa            2.39,17
 
T15 Korkeus
 
 1. Roosa Rantanen                          KarhKa                145
         120 125 130 135 140 145 150
           O   O   O   O   O XXO XXX
 2. Liisa Koskinen                          KarhKa                140
         120 125 130 135 140 145
           O   O   O   O XXO XXX
 3. Rosa Virkki                             HaminP                135
         120 125 130 135 140
           O   O XO XO XXX
 4. Sofia Knuuttila                         KarhKa                130
         120 125 130 135
           O   O   O XXX
 5. Ebba Kaurio                             PyhtKi                125
         110 115 120 125 130
           O   O   O   O XXX
 
T15 Pituus
 
 1. Nette Liljasto                         KarhKa               4,72               
 2. Viivi Palmu                             KarhKa               4,45               
 3. Rosa Virkki                             HaminP               4,41               
 4. Roosa Rantanen                     KarhKa               4,35               
 5. Suvi Ylönen                             PyhtKi               3,91               
 6. Ebba Kaurio                             PyhtKi               3,68               
 7. Liisa Koskinen                          KarhKa               3,61               
        
       
 
T15 Kuula
 
 1. Ida Virolainen                     PyhtYr               9,80
 
 2. Tia Karhu                               KarhKa               9,71
 
 3. Suvi Ylönen                             PyhtKi               8,08
 
 4. Janni Norhio                            KarhKa               7,07
 
 5. Heini Palo                              PyhtKi               6,49
 
 6. Minttu Hukka                            KarhKa               6,45
 
    
       
M Kuula
 
 1. Niko Hauhia            KarhU            17,60
 
 2. Kimmo Lahti            MiehVi            15,08   
 
 
  
M19 Kuula
 
 1. Mikko Karppanen            KarhU            13,93