Pyhtään Yritys ry
Kuntosali
Ryhmäliikuntatunnit
Kuntonyrkkeily
Salibandy
Yleisurheilukoulu
Lasten liikuntakerhot
Baletti
MiniTriathlon
Seuran vuokrattavat välineet
Toimintakäsikirja
SAUL SM maantiejuoksu 14.8.2021
Tuloksia
Arkisto
Yhteystiedot
11.8.2013 Mini Triathlon Huutjärvi
1.9.2012 Reiskan maraton, puolikas ja kymppi
12.8.2012 Mini Triathlon Huutjärvi
13.5.2010 pm maastot T/P9-15 Huutjärvi
13.5.2010 pm maastot T/P9-15 Huutjärvi
T9                  1km:                                                         
1                    Peltola Anna-Maria              Karhulan Katajaiset                                   4,34
2                    Rantala Venla Karhulan Katajaiset                                   4,36
3                    Björnman Tessa                   Karhulan Katajaiset                                   4,54
4                    Vainikka Anni                      Kouvolan Urheilijat                                    5,07
5                    Nikunen Kerttu                    Hirvelän Hirvet                                           5,08
6                    Peltonen Liisa Hirvelän Hirvet                                           5,16
7                    Harjunen Kristiina                Virolahden Sampo                                     5,21
8                    Jääskeläinen Petra                Pyhtään Kisa                                             5,24
9                    Vilkki Senni                         Anjalan Liitto                       5,27
10                  Nea Koskinen                      Karhulan Katajaiset                                   5,29
11                  Urpalainen Marja                 Vehkalahden Veikot                                  5,30
12                  Ryti Elisa                              Pyhtään Yritys                                           5,32
13                  Behm Jenna                         Pyhtään Kisa                                             5,32
14                  Palmer Mettemai                  Pyhtään Kisa                                             5,36
15                  Peltoheimo Emilia                 Virolahden Sampo                                     5,48
 
P9                  1km:
1                    Sorsa Julius                          Karhulan Katajaiset                                   4,10
2                    Laitila Olli-Pekka                 Vehkalahden Veikot                                  4,17
3                    Arvio Juho                           Karhulan Katajaiset                                   4,21
4                    Outinen Tuomas                   Karhulan Katajaiset                                   4,31
5                    Koskinen Joonas                  Karhulan Katajaiset                                   4,31
6                    Nousiainen Elmer                 Pyhtään Yritys                                           4,46
7                    Anttila Juuso  Metsäkylän Kurssi                                     4,47
8                    Räisänen Jesse                     Karhulan Katajaiset                                   4,54
9                    Koivu Elias                          Metsäkylän Kurssi                                     5,03
10                  Koivu Aapo                         Metsäkylän Kurssi                                     5,13
11                  Nokka Matias                      Karhulan Katajaiset                                   5,31
12                  Törönen Aappo                   Pyhtään Yritys                                           5,36
13                  Ahola Veeti                          Pyhtään Yritys                                           5,46
 
T10                1km:                                                         
1                    Heiskanen Kia                     Pyhtään Yritys                                           4,08
2                    Hanski Janette                      Karhulan Urheilijat                                     4,09
3                    Hyytiäinen Alisa                   Karhulan Katajaiset                                   4,17
4                    Penttilä Anne Vehkalahden Veikot                                  4,22
5                    Pakkanen Raita                    Vehkalahden Veikot                                  4,34
6                    Mannonen Petra                   Karhulan Urheilijat                                     4,44
7                    Kaipiainen Tara                    Pyhtään Yritys                                           4,46
8                    Puhakka Suvi Vehkalahden Veikot                                  4,47
9                    Sydänmaa Oona                  Anjalan Liitto                       4,48
10                  Vilkki Sonja                         Anjalan Liitto                       4,49
11                  Koskela Janna                     Karhulan Katajaiset                                   4,50
12                  Kruuse Essi                          Karhulan Urheilijat                                     4,52
13                  Tikkanen Ella Karhulan Katajaiset                                   4,52
14                  Tallinen Kaisla                      Karhulan Katajaiset                                   5,01
15                  Hytti Riina                            Pyhtään Yritys                                           5,14
16                  Peltonen  Rikka                    Hirvelän Hirvet                                           5,33
17                  Ihalainen Laura                     Pyhtään Yritys                                           6,35
 
P10                1km:                                   
1                    Salopelto Jaakko                 Karhulan Katajaiset                                   4,04
2                    Heikkilä Niklas                    Kuusankosken Urheiluseura 4,08
3                    Kolsi Miika                          Haminan Ponteva                                       4,12
4                    Kauppila Elias                      Vehkalahden Veikot                                  4,15
5                    Ketonen Verneri                  Kouvolan Urheilijat                                    4,29
6                    Holmsten Otto                     Pyhtään Kisa                                             4,31
7                    Hakulinen Saku                    Vehkalahden Veikot                                  4,39
8                    Ahola Jere                           Pyhtään Yritys                                           4,43
9                    Kiuru Lauri                          Pyhtään Kisa                                             4,46
10                  Hänninen Henrik                  Pyhtään Kisa                                             5,08
 
T11                1km:                                   
1                    Outinen Tuuli Karhulan Katajaiset                                   4,17
2                    Ekström Johanna                  Ruotsinpyhtään Kisailijat                            4,22
3                    Jalkanen Jonna                     Karhulan Katajaiset                                   4,23
4                    Virolainen Viivi                     Pyhtään Yritys                                           4,24
5                    Saalasti Ida                          Pyhtään Yritys                                           4,33
6                    Koski Janica                        Karhulan Urheilijat                                     4,41
7                    Kankanen Siiri                     Karhulan Katajaiset                                   4,42
8                    Marjamäki Elsa                    Vehkalahden Veikot                                  4,43
9                    Kesti Melissa Kouvolan Urheilijat                                    4,53
10                  Ryti Roosa                           Pyhtään Yritys                                           4,57
11                  Laitila Roosa                        Vehkalahden Veikot                                  4,58
12                  Helli Laura                           Kouvolan Urheilijat                                    5,11
 
P11                1km:                                   
1                    Kylmälä Aleksi                     Pyhtään Yritys                                           4,00
2                    Järvenkylä Miika                  Kuusankosken Kisa                                   4,07
3                    Nousiainen Kasper               Pyhtään Yritys                                           4,16
4                    Rasi Juuso                            Pyhtään Yritys                                           4,19
5                    Lepistö Matias                     Valkealan Kajo                                          4,22
6                    Airos Aatu                           Kuusankosken Kisa                                   4,31
7                    Lassila Jimi                           Karhulan Urheilijat                                     4,47
8                    Lassila Joonatan                   Karhulan Urheilijat                                     4,56
9                    Heinonen Teemu                  Kuusankosken Kisa                                   5,16
10                  Halonen Roope                    Karhulan Katajaiset                                   5,22
 
T12                2km:                                   
1                    Niemi Janette Haminan Ponteva                                       9,08
2                    Hasu Iina                             Kouvolan Urheilijat                                    9,42
3                    Kangaskolkka Emilia            Kouvolan Urheilijat                                    9,59
4                    Koivu Nelli                          Karhulan Katajaiset                                   10,01
5                    Kauppila Minttu                   Virolahden Sampo                                     10,19
6                    Lukkari Iina                         Anjalan Liitto                       10,28
7                    Ristilä Meri                          Karhulan Katajaiset                                   10,50
8                    Vakkari Anne-Mari              Anjalan Liitto                       11,43
9                    Halonen Roosa                    Karhulan Katajaiset                                   12,20
 
P12                2km:                                   
1                    Kolsi Antti                           Haminan Ponteva                                       8,47
2                    Huomo Elias                        Kymin Koskenpojat                                   8,48
3                    Lindström Artturi                  Kymin Koskenpojat                                   8,49
4                    Saksola Konsta                    Haminan Ponteva                                       9,05
5                    Tepponen Veikka                Vehkalahden Veikot                                  9,18
6                    Liikka Pasi                           Kuusankosken Kisa                                   9,49
7                    Käki Aapo-Pietari                Kymin Koskenpojat                                   10,58
8                    Annala Saku                        Pyhtään Yritys                                           11,44
 
T13                2km:                                   
1                    Mynttinen Ilona                    Kouvolan Urheilijat                                    9,23
2                    Lehtimäki Iina Kuusankosken Kisa                                   9,46
 
P13                                                          
1                    Kautto Aki                           Kuusankosken Kisa                                   8,01
2                    Kettunen Okko                    Karhulan Katajaiset                                   8,04
3                    Tepponen Onni                    Vehkalahden Veikot                                  8,38
4                    Hyytiäinen Rasmus               Karhulan Katajaiset                                   8,41
5                    Björnman Robert                 Karhulan Katajaiset                                   9,01
6                    Turkia Konsta                      Vehkalahden Veikot                                  9,04
7                    Arponen Samuel                  Kuusankosken Kisa                                   9,12
8                    Jääskeläinen Jere                  Pyhtään Kisa                                             9,32
9                    Pynnönen Valtteri                 Pyhtään Kisa                                             9,35
10                  Kähkönen Olli                      Kuusankosken Kisa                                   9,38
11                  Palmer Morten                     Pyhtään Kisa                                             10,28
 
T14                3km:                                   
1                    Hasu Outi                            Kouvolan Urheilijat                                    13,21
2                    Turkia Jemina Karhulan Katajaiset                                   13,56
3                    Niveri Pauliina                      Kuusankosken Kisa                                   15,24
4                    Kärki Noora                        Karhulan Katajaiset                                   16,00
 
P14                3km:                                                         
1                    Lepistö Lauri Valkealan Kajo                                          12,52
2                    Jeskanen Juuso                    Karhulan Katajaiset                                   13,13
3                    Vilkki Risto                          Anjalan Liitto                       14,49
 
T15                3km:                                   
1                    Hukka Minttu Karhulan Katajaiset                                   12,34
2                    Rantanen Roosa                   Karhulan Katajaiset                                   13,47
 
P15                3km:                                   
1                    Nyman Oskari                     Anjalan Liitto                       12,58

T9                  joukkuekilpailu:                                                               
1                    Karhulan Katajaiset               6 (Peltola Anna-Maria, Rantala Venla, Björnman Tessa)
2                    Pyhtään Kisa                        35 (Jääskeläinen Petra, Behm Jenna, Palmer Mettemai)
                                           
P9                  joukkuekilpailu:                                                               
1                    Karhulan Katajaiset                8 (Sorsa Julius, Arvio Juho, Outinen Tuomas)
2                    Karhulan Katajaiset              24 (Koskinen Joonas, Räisänen Jesse, Nokka Matias)    
3                    Metsäkylän Kurssi               26 (Anttila Juuso, Koivu Elias, Koivu Aapo)                   
4                    Pyhtään Yritys                      31 (Nousiainen Elmer, Törönen Aappo, Ahola Veeti)
 
T10                joukkuekilpailu:                                                               
1                    Vehkalahden Veikot             17 (Penttilä Anne, Pakkanen Raita, Puhakka Suvi)          
2                    Karhulan Urheilijat               20 (Hanski Janette, Mannonen Petra, Kruuse Essi)          
3                    Pyhtään Yritys                      23 (Heiskanen Kia, Kaipiainen Tara, Hytti Riina)             
4                    Karhulan Katajaiset              27 (Hyytiäinen Alisa, Koskela Janna, Tikkanen Ella)
                                           
P10                joukkuekilpailu:                   
1                    Pyhtään Kisa 25 (Holmsten Otto, Kiuru Lauri, Hänninen Henrik)
 
T11                joukkuekilpailu:
1                    Karhulan Katajaiset              11 (Outinen Tuuli, Jalkanen Jonna, Kankanen Siiri)          
2                    Pyhtään Yritys                      19 (Virolainen Viivi, Saalasti Ida, Ryti Roosa)
 
P11                joukkuekilpailu:                   
1                    Pyhtään Yritys                       8 (Kylmälä Aleksi, Nousiainen Kasper, Rasi Juuso)
2                    Kuusankosken Kisa             17 (Järvenkylä Miika, Airos Aatu, Heinonen Teemu)
 
T12                joukkuekilpailu:                   
1                    Karhulan Katajaiset              20 (Koivu Nelli, Ristilä Meri, Halonen Roosa)
 
P12                joukkuekilpailu:                   
1                    Kymin Koskenpojat             12 (Huomo Elias, Lindström Artturi, Käki Aapo-Pietari)
 
P13                joukkuekilpailu:                   
1                    Karhulan Katajaiset              11(Kettunen Okko, Hyytiäinen Rasmus, Björnman Robert)
2                    Kuusankosken Kisa             18 (Kautto Aki, Arponen Samuel, Kähkönen Olli)
3                    Pyhtään Kisa                        28 (Jääskeläinen Jere, Pynnönen Valtteri, Palmer Morten)
 
 
Sarjoissa T13, T14, P14, T15, P15 ollut joukkueita.